تماس فوری

بستن

سئو تکنیکال

هرچه مشکل شما چالش برانگیزتر باشد، ما آن را بیشتر دوست داریم!

خدمات سئو

با سئو تکنیکال ، رتبه سایت خود را بهبود دهید

سئو فنی شامل بهینه‌سازی مسائل فنی و تکنیکی صفحات سایت می‌باشد تا به آن‌ها کمک کند تا در نتایج جستجوهای گوگل و دیگر موتورهای جستجوی اینترنت رتبه بهتری کسب کرده و جزو پیشنهادات نخست برای کاربران باشند.

1 0
تحلیل و بررسی
2 0
استراتژی
3 0
راه حل

آیا می خواهید رتبه وب سایت خود را بهبود دهید؟

محتوای جدول

سئو فنی چیست و چه کاربردی دارد؟

بخشی از بهینه‌سازی سایت می‌باشد که به بهبود اجزای فنی سایت برای بهبود عملکرد و نمایش سایت در موتورهای جستجو می‌پردازد.

سئو فنی شامل بهبود اجزای فنی سایت از جمله موارد زیر است :

  • سرعت بارگذاری
  • نمایش در دستگاه‌های موبایل
  • ساختار لینک‌ها
  • تعداد و نحوه استفاده از برچسب‌های HTML و CSS و…

سئو فنی به دلیل ارتقا جایگاه و رتبه سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو کاملا مفید است. هر اندازه که سایت شما به صورت فنی بهینه شود، احتمال بیشتری جهت جذب ترافیک و کاربران بیشتر از موتورهای جستجو و کسب بالاترین رتبه در صفحات نتایج موتورهای جستجو دارید. در واقع سئو فنی به شما کمک خواهد کرد تا سایت شما را برای موتورهای جستجو به صورت بهینه‌تری پوشش دهد و نتیجه آن، موجب افزایش ترافیک و درآمد سایت شوید.

بنابراین، سئو فنی در واقع یک ابزار بسیار قدرتمند در دسترس بهینه‌سازان سایت است که هدف آن، بهبود کارایی سایت و جذب ترافیک و کاربران از موتورهای جستجو است.

در این قسمت به چند نکته مهم در مورد سئو تکنیکال اشاره می‌کنیم:

۱- شناختن الگوریتم های جستجو:

نخستین گام در بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو، آگاهی داشتن از شیوه‌های کارکرد موتورهای جستجوی اینترنت مانند گوگل است. شما باید پیش از شروع به بهینه‌سازی، به آموزش در رابطه با الگوریتم‌های جستجو، کلمات کلیدی و همچنین ساختار صفحات وب بپردازید و با آن‌ها آشنا شوید.

۲- بهینه‌سازی سرعت بارگذاری صفحات:

سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما بسیار مهم می‌باشد و چنانچه بارگزاری صفحات شما زمان‌بر باشد، موجب عدم رضایت کاربران شده و درنتیجه ممکن است به کاهش ترافیک شما منجر شود. بهینه‌سازی تصاویر، کاهش حجم تمامی فایل‌ها، استفاده کردن از سرویس‌های شبکه توزیع محتوا و… از جمله راهکار‌هایی است که به بهینه‌سازی سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما کمک می‌کند.

۳- بهینه‌سازی محتوای صفحات:

تمامی محتوای صفحات وب سایت شما باید به گونه‌ای باشد که موتورهای جستجو قادر باشند آن‌ها را به خوبی فهرست نمایند. یک محتوای خوب و بهینه می‌بایست شامل کلمات کلیدی مناسب، عنوان صحیح، یونیک و دارای مفهوم باشد.

۴- بهینه‌سازی ساختار لینک‌ها:

ساختار لینک‌های داخلی و خارجی برای ارتقای سئو بسیار موثر است. بهتر است برای دریافت بک لینک از سایت‌هایی که در حیطه فعالیت شما هستند، کمک بگیرید. این کار موتورها جستجو را با موضوع پیج شما آشناتر می‌کند.

5- بهینه‌سازی برای موبایل:

بهینه سازی سایت برای دستگاه‌های موبایل بسیار مهم است. با توجه به اینکه امروزه تعداد کاربرانی که برای کارهای اینترنتی خود از دستگاه‌های موبایل استفاده می‌کنند بسیار بیشتر از کاربران رایانه هستند، بهینه سازی سایت‌ها برای موبایل یکی از اصلی‌ترین عوامل موفقیت در سئو است.

6- استفاده از ابزارهای سئو:

استفاده از ابزارهای سئو مثل Google Analytics، Google Search Console، SEMRush، Ahrefs و… شما را کمک می‌کند تا موثرترین راه حل‌های بهینه سازی را برای سایت خود پیدا کنید و بتوانید تکنیک‌های لازم را انجام دهید.

7- نگهداری و به روز رسانی سایت:

نگهداری و به روز رسانی سایت بسیار حائز اهمیت است تا سایت شما همواره با تمام تغییرات الگوریتم‌های موتورهای جستجو همگام باشد. همچنین به روز رسانی سایت می‌تواند به کاربران شما نشان دهد که سایت شما فعال بوده و در حال پیشرفت می‌باشد.

ما چه خدمات سئو فنی می توانیم ارائه بدیم ؟

به طور کلی، سئو فنی یک حوزه بسیار گسترده است و با توجه به نوع وب‌سایت شما همبن‌طور هدف کسب و کار، خدمات بسیار متنوعی در این زمینه می‌توان ارائه نمود. در ادامه به تعدادی از خدماتی که می‌توان در سئو فنی ارائه کرد را برای شما بیان می‌کنیم:

این خدمت شامل بهبود سرعت بارگذاری صفحات وب شما با کاهش حجم فایل‌های بارگذاری، کنترل کد و تصاویر و استفاده از CDN و gzip و … می‌شود.

در این خدمت، رابط کاربری وبسایت مورد بررسی قرار گرفته و بهبود میابد و نقاطی که از تجربه کاربری بهتر ممانعت می‌کند شناسایی می‌شود.

شامل کنترل و بهینه‌سازی ساختار کلی سایت، بهینه‌سازی URL و لینک‌ها و بهبود سلسله مراتب بندی وب‌سایت می‌شود.

با توجه به رشد استفاده از دستگاه‌های موبایل در دنیای امروز، و استفاده بسیار بیشتر کاربران از گوشی‌های موبایل به جای سیستم، این خدمت شامل بهینه‌سازی نمایش صفحات مختلف وب‌سایت در دستگاه‌های موبایل و همچنین ارائه نسخه سایت بهینه‌سازی شده مناسب با دستگاه‌های موبایل است.

در این خدمت، برچسب‌های HTML و CSS بهینه‌سازی شده و با کاهش حجم فایل‌ها و بهینه‌سازی کد انجام می‌گیرد.

در این مورد، فایل robots.txt بهینه سازی شده و بهینه‌سازی سایت مپ و ایجاد و ارسال فایل sitemap.xml به موتورهای جستجو انجام می‌شود.

در این خدمت بهینه‌سازی نام و توضیحات تصاویر موجود در صفحات وب سایت، استفاده از فرمت‌های مناسب برای تصاویر و افزایش سرعت بارگذاری آن‌ها انجام میپذیرد.

شامل بهینه‌سازی تمامی لینک‌های داخلی صفحات وب‌سایت، استفاده از لینک‌های قابل استفاده برای کاربران و قابل خواندن برای موتورهای جستجو و بهبود سلسله مراتب لینک‌ها است.

در این خدمت نیز، معماری سایت بهبود و بهینه می‌شود تا بتوان ساختار مناسبی برای جستجوگرها فراهم کرد.

در این خدمت، کلمات کلیدی تمام صفحات وبسایت مورد شناسایی و بهینه‌سازی قرار می‌گیرد تا به بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو کمک کند.

شامل بهبود کیفیت محتوای وب‌سایت، بهینه‌سازی محتوا و بهبود خوانایی محتوا برای تمامی کاربران می‌شود.

در این خدمت هم، امنیت وب‌سایت مورد بررسی قرار گرفته و بهبود می‌یابد و تدابیری برای جلوگیری از هک شدن وب‌سایت اتخاذ می‌شود.

در این خدمت، با استفاده از ابزارهای مخصوص تجزیه و تحلیل، عملکرد وب‌سایت به صورت کامل بررسی شده و نقاط ضعف و قوت آن شناسایی می‌شود تا بتوان جهت بهبود عملکرد وب‌سایت اقدامات ویژه‌ای را انجام داد.

در صورتی که وب‌سایت مورد نظر فروشگاهی باشد، می‌توان با بهینه‌سازی توضیحات محصول، شاهد بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو خواهیم بود.

در این خدمت، نقشه سایت وب‌سایت مورد بررسی قرار گرفته و درصورت نیاز بهبود و بهینه‌سازی می‌شود تا ساختار بهتری برای جستجوگرها فراهم شود.

در صورتی که میزبانی وب‌سایت‌ها از کیفیت خوبی برخوردار نباشند، سئو فنی نیز بهینه نخواهد بود. بنابراین بهینه‌سازی میزبانی وب‌سایت نیز باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

 بهینه‌سازی دیتابیس وب‌سایت می‌تواند باعث بهبود عملکرد و سرعت بالای وب‌سایت شود.

این خدمت شامل بررسی و بهینه‌سازی متا تگ‌های صفحات وب‌سایت (شامل عنوان صفحات، توضیحات و کلمات کلیدی) می‌باشد و به بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو کمک می‌کند.

راهبری وب‌سایت شامل ساختار صحیح منوی وب‌سایت، صفحات 404 مناسب و استفاده از تگ‌های Canonical و بهینه‌سازی لینک برگشتی است.

در این خدمت، نقشه سایت وب‌سایت مورد بررسی قرار گرفته و درصورت نیاز بهبود و بهینه‌سازی می‌شود تا ساختار بهتری برای جستجوگرها فراهم شود.

بهینه‌سازی تصاویر و کاهش حجم آن‌ها است که می‌تواند به بهبود سرعت بارگذاری وب‌سایت کمک ویژه‌ای کند.

بهینه‌سازی محتوای وب‌سایت شامل استفاده از کلمات کلیدی مناسب در محتوا، ایجاد محتوای مفید و خواندنی، بهبود طول محتوا و جذابیت ظاهری محتوا می‌شود.

بهینه‌سازی ساختار URL وب‌سایت شامل ایجاد کردن آدرس‌های قابل خواندن برای کاربران و جستجوگرها، استفاده کردن از کلمات کلیدی در URL و حذف نمودن URL های دوتایی است.

با توجه به این مورد که جستجوگرها همواره الگوریتم‌های خود را به روز می‌کنند، به روزرسانی وب‌سایت مطابق با قوانین جدید موتورهای جستجو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

با ارائه خدمات سئو فنی، وب‌سایت شما می‌تواند بهترین ساختار و صحیح‌ترین روش‌های بهینه‌سازی را دارا باشد و بهبود رتبه وب‌سایت شما در نتایج جستجو و بهبود بازدید وب‌سایت شما و افزایش ترافیک را تضمین می‌کند.

سوالات متداول

سئو فنی یا همان سئو تکنیکال به مجموعه کار‌های که مسائل فنی سایت را بهبود می‌بخشد گفته می‌شود. با انجام این کار وب سایت را از نظر فنی برای موتور‌های جستجوگر بهینه می‌کنید.

همه موتور‌های جستجوگر هدفشان این است که بهترین نتیجه را به کاربران خود نمایش دهند. با انجام سئو تکنیکال روبات‌ های گوگل و سایر موتور‌های جستجو می‌توانند بهتر صفحات وب سایت شما را پیدا و درک کنند، بخزند و ایندکس کنند.

با سئو تکنیکال دسترسی گوگل به محتوا‌های سایت را آسان‌تر می‌کنید. و این یعنی شانس بیشتری برای رتبه‌بندی دارید.

چگونه کار می کنیم؟

تماس متخصصان سورن سئو

1. تماس می گیریم

بهینه سازی سرعت سایت

2. ما وب سایت شما را تجزیه و تحلیل می کنیم و به شما نقل قول می دهیم.

3. قرارداد را امضا می کنیم.

4. ما به کانال های ارتباطی شما می پیوندیم.

خدمات سئو

5. ما داده های بیشتری جمع آوری می کنیم و دست به کار می شویم!

مقالات مرتبط با سئو تکنیکال (سئو فنی)

پينگ ping سايت رو چطوري بررسي کنيم؟
سئو عمومی

پينگ سايت رو چطوري بررسي کنيم؟

مقدمه سرعت اینترنت و سرعت وب سایت‌ها اهمیت بسیاری در جهان دیجیتال امروز دارند.سرعت اینترنت در تجربه کاربری و استفاده

کران جاب چیست و چه تاثيری روي سرعت سايت دارد؟
مقاله سئو فنی

کرون جاب و تاثير آن روي سرعت سايت

مقدمه در دنیای امروز، سرعت بارگیری و عملکرد سایت‌ها برای تجربه کاربری بهتر و رتبه‌بندی بهتر در موتورهای جستجو بسیار

آموزش سرچ کنسول دیسکاور
سئو عمومی

دیسکاور سرچ کنسول چیست؟

مقدمه دیسکاور سرچ کنسول یا گوگل سرچ کنسول، ابزاری از شرکت گوگل است که به وبمستران و سئوکاران کمک می

تگ کنونیکال در html چیست؟
سئو عمومی

تگ کنونیکال چیست؟

مقدمه تگ کنونیکال یکی از مهمترین عناصر سئو است که در بهینه‌سازی وب سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده

مقالات بیشتری وجود ندارد