Categories
ابزار سئو

معرفی ابزار موز Moz.com

در این مطلب می‌خواهیم به معرفی مختصر ابزار موز moz.com یا موز دات کام، از گروه موز (Moz) که یک گروه عالی می‌باشند بپردازیم.

گروه موز میگه؛ « ما در MOZ، معتقدیم که روش بهتری برای انجام بازاریابی وجود دارد. روشی ارزشمندتر که در آن مشتریان به‌جای خرید خریداری می‌شوند. ما با وسواس زیاد به آن علاقه داریم و مأموریت ما کمک به مردم برای دستیابی به آن است. تمرکز ما روی بهینه‌سازی موتور جستجو است. این‌یکی از جنبه‌های کم فهم و کم شفاف بازاریابی عالی است و ما آن را فرصتی می‌دانیم. ما خوشحال هستیم که از طریق نرم‌افزار، آموزش و انجمن خود SEO را برای همه ساده می‌کنیم ».

سایت moz چیست

 سایت موز یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین ابزارهای سئو و بهینه‌سازی در دنیا می‌باشد. این شرکت سال 2004 در سیاتل واشنگتن شروع به کار کرد. در کنار ابزارهای AHREFS و google keyword planner می توان از moz به‌عنوان ضروری‌ترین ابزار برای سئو وب‌ سایت نام برد.

معرفی موز
معرفی موز

معرفی ابزار موز

موز ابزارهای زیادی دارد که به‌مرور زمان، تعداد آن‌ها نیز رو به افزایش است. با ما همراه باشید تا در این مطلب به معرفی ابزارهای بسیار مهم و مشهور موز بپردازیم.

ابزار Link Explorer 
ابزار Link Explorer

 این ابزار جایگزین ابزار مشهور Open Site Explorer شده است. اما تنها نام آن عوض‌شده و بیشتر کارایی‌های آن ثابت مانده است. این ابزار موز برای بررسی لینک‌های یک وب‌سایت استفاده می‌شود و معروف‌ترین ابزار سایت موز به‌حساب می‌آید. کیفیت و کمیت لینک‌های یک وب‌سایت کمک زیادی به سایت می‌کند تا بتواند در موتورهای جستجو رتبه بگیرد. در حقیقت می‌توان بعد از محتوا لینک‌ها را اصلی‌ترین فاکتور برای سئو، به‌حساب آورد. تنها کافی است که آدرس یک وب‌سایت را در Link Explorer وارد کنید تا تمامی لینک‌های آن وب‌ سایت را با جزئیات کامل مشاهده کنید.

معرفی و راهنمای ابزار Moz حرفه ای - چاقوی سوئیسی سئو

معرفی ابزار Fresh Web Explorer در وب‌سایت moz

ابزار Fresh Web Explorer یکی از ابزارهای جدید  وب‌سایت موز است و وظیفه آن پیدا کردن فرصت‌های لینک سازی از سراسر دنیای وب می‌باشد. برای مثال می‌توانید تمام صفحه‌هایی که در آن‌ها نام برند یا وب‌سایت شما آورده شده است اما به شما لینک داده نشده را پیدا کنید. شما می‌توانید صفحات را بررسی کنید و درصورتی‌که وب‌سایت های معرفی‌شده موردنظر Authority domain خوبی داشت از آنها بخواهید که به شما لینک بدهد. 

معرفی ابزار موز Keyword Explorer کاوشگر کلمات کلیدی 

ابزار Keyword Explorer یکی از پراستفاده‌ترین ابزارها برای انجام سئو و بهینه‌سازی وب است. در حقیقت کلمات کلیدی از مهم‌ترین فاکتورها در سئو هستند. برای تولید محتوای مناسب شما نیاز دارید که کلمات کلیدی مناسب کسب‌وکار خود را بشناسید و روی آن‌ها متمرکز شوید. در این ابزار تنها کافی است که یک کلمه کلیدی را وارد کنید تا تمامی مشخصات و ویژگی لازم را مشاهده نمایید.

ابزار Keyword Explorer
ابزار Keyword Explorer

نکته: مشخص کنید که اطلاعات را برای چه کشور می‌خواهید تا تنها اطلاعات مربوط به جستجو در آن کشور برای شما نمایش داده شود.

ابزار Explore By Site در وب‌سایت moz

ابزار Explore By Site کاوشگر کلمات کلیدی سایت رقیب، به ما نشان می‌دهد که سایت رقیب ما در چه کلمه کلیدی رتبه گرفته است. این ابزار برای شروع و راه‌اندازی وب‌سایت به ما کمک می‌کند که روی چه کلمه کلیدی تمرکز و کارکنیم.

معرفی ابزار Site Crawl خزنده‌ی وب‌سایت Moz

ابزار Site Crawl بررسی می‌کند که چه مشکلاتی برای خزنده‌ها در سایت ما وجود دارد. در بیشتر موارد مشکلاتی که خزنده‌ها با آن روبرو می‌شوند، لینک‌های خراب، مطالب تکراری، متا دیتا نامناسب، ریدایرکت های خراب و عدم دسترسی به مطالب است. با استفاده از این ابزار می‌توان تمامی این موارد را در وب‌سایت خودتان بررسی و مشکلات را برطرف کنید.

معرفی ابزار Rank Tracker ماز

ابزار Rank Tracker به شما نشان می‌دهد که وب‌سایت شما در موتورهای جستجو چه رتبه‌ای گرفته است. همچنین این ابزار به شما نشان می‌دهد که چه تعداد از کلمات کلیدی در وی سایت شما رشد یا افت داشته است. امکان بررسی یک کلمه کلیدی خاص هم وجود دارد توجه کنید بررسی‌های این ابزار به‌صورت هفتگی صورت می‌گیرد.

ابزار Page optimization بهینه‌سازی صفحه در وب‌سایت Moz

معرفی ابزار موز Page optimization، برای بررسی وضعیت سئو داخلی استفاده می‌شود. شما می‌توانید آدرس یک صفحه از سایت و یک کلمه کلیدی را وارد کنید تا این ابزار با یک شاخص به نام page score میزان بهینه بودن صفحه را نسبت به آن کلمه کلیدی به شما نشان دهد. هر چه میزان این عدد بالاتر باشد، صفحه داده شده بهینه‌تر است. در پایین قسمت امتیازدهی، پیشنهادهای وجود دارد. این توصیه‌ها فاکتورهایی هستند که اگر در صفحه موردنظر آن‌ها رعایت کنید، می‌توانید صفحه را بهینه‌سازی کرده و page score آن را بالا ببرید.

 

چکیده

در این مقاله از پایگاه مقالات تخصصی سئو، در سورن سئو تلاش شد به زبان ساده و مختصر با ابزار موز آشنا شوید. تا با استفاده از امکانات این ابزار مفید و کارآمد به بهینه‌سازی وب سایت بپردازید. ‌امید است معرفی ابزار موز برای شما عزیزان مفید باشد و بتوانید سئو سایت را بهبود ببخشید. شما همراهان گرامی می‌توانید نظرات مثبت، منفی، سوالات و دیدگاه‌ های خودتان را با ما در میان بگذارید. 

 

مطالب مرتبط

 

معرفی ابزار الکسا دات کام انگلیسی و فارسی 

معرفی افزونه yoast seo – یواست سئو چیست

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *