Categories
ابزار سئو

معرفی ابزار الکسا دات کام انگلیسی و فارسی

در این مطلب به معرفی ابزار الکسا می‌پردازیم. الکسا یکی از محبوب‌ترین ابزار‌های رتبه‌بندی در زمینه سئو سایت است. این سرویس توسط سایت الکسا که متعلق به شرکت آمازون است ارائه می‌شود. این سایت قابلیت رتبه‌بندی سایت یا وبلاگ شما را در بین کل سایت‌های موجود در اینترنت و حتی در کشوری که بیشترین بازدیدکنندگان شما متعلق به آنهاست را نشان می‌دهد.  این سرویس در لیست ابزار‌های حرفه‌ای آنالیز و بررسی سئو سایت در UPSEO. IR اضافه شده است. با ما همراه باشید تا در این مطلب به اختصار به معرفی ابزار الکسا بپردازیم.

معرفی ابزار الکسا
معرفی ابزار الکسا


ابزار رتبه‌بندی الکسا


شناخت و معرفی ابزار الکسا رایگان به شما کمک می‌کند تا موقعیت سایت خود را ببیند.   تیم الکسا رتبه وب‌سایت‌ها را بر اساس تعداد بازدیدکنندگان و متوسط تعداد صفحاتی که هر نفر در سایت بازدید کرده محاسبه می‌کند. که آن فرد نمونه‌ای از میلیون‌ها کاربری است که در حال استفاده از یکی از مرورگر‌های مختلف هستند. این رتبه‌بندی در ۲ مقیاس جهانی ( Global Rank)  و کشوری (Country Rank) انجام میشه البته در گزارش الکسا پارامتر‌های دیگری مانند نرخ بانس و متوسط مدت زمان حضور کاربران در سایت هم ارائه می‌شود، اما این پارامتر‌ها در محاسبه‌ی رتبه سایت‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.رنک الکسارنک الکسا یک عدد است که این سایت برای رتبه سایت شما نشان می‌دهد که بر اساس ترافیک، نمایش سایت شما در نتایج جستجو و سنجش میزان محبوبیت سایت شما توسط این سایت تخمین‌زده شده‌است. نکته قابل توجه در نتایج اعلامی در سایت الکسا، بر این منوال است که جایگاه ویژه و بهترین رتبه‌بندی سایت‌ها مختص رتبه‌های عددی پایین‌تر می‌باشد. بدین معنی که هر چه رتبه جهانی یا کشوری سایتی دارای رقم و مرتبه پایین‌تری باشد، از دید سایت الکسا دارای جایگاه و موقعیت بهتری به نسبت سایر سایت‌های با رتبه عددی بالاتر است.


مشاهده رتبه الکسای سایتاولین گام ورود به سایت الکسا به نشانی www.alexa.com بروید و در قسمت BROWSE TOP SITES نام آدرس سایت مورد نظر را وارد کنید. بعد از آن وارد  صفحه‌ای خواهید شد که اطلاعات کاملی راجع به سایت در اختیار شما قرار می‌دهد. در میانه این صفحه قسمتی به نام Alexa Rank وجو دارد که رنک جهانی و کشوری الکسا را نمایش می‌دهد. الکسا آمار ترافیک سه ماه گذشته این وب سایت را در اختیارتان قرار می‌دهد.

الکسا
الکسایک راه دیگر نمایش سریع رتبه هر سایتی نصب افزونه الکسا برای کروم یا فایرفاکس است. به لینک زیر مراجعه کنید و این افزونه را نصب کنید. https: //www.alexa.com/toolbar پس از نصب افزونه آیکونی آبی رنگ در بالا سمت راست مرورگر ظاهر می‌شود که حرف a روی آن است. در هر سایتی که هستید اگر روی آن کلیک کنید اطلاعات آن سایت نمایش داده می‌شود.

ابزار الکسا
ابزار الکسا

 

اطلاعات آنالیز رتبه‌بندی الکسااطلاعات آنالیز رتبه‌بندی الکسا شامل این مواردند:


بیشترین کلمات کلیدی که برای آن‌ها رتبه‌بندی شده‌اید.
سایت‌های مشابه که از نظر کاربران با سایت شما هم پوشانی دارند.
فرصت‌های واژگان کلیدی
استاندارد‌های مقایسه‌ای برای آنالیز رقابتی
زمان روزانه روی سایت

 

ابزار السکا انگلیسیموضوع مشترکی که در بررسی‌های مربوط به رتبه‌بندی وب‍سایت‌ها وجود دارد، بررسی و آنالیر ترافیک ورودی آن سایت است. با توجه به توجه روز افزون کاربران اینترنتی به موضوع رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها، هر روز شاهد تولد یکی از این سرویس‌های اندازه‌گیری هستیم؛ از مهم‌ترین این سرویس‌ها:

۱. وب‌سایت الکسا Alexa

۲. وب‌سایت سیمیلار وب SimilarWeb

۳. استفاده از ابزار‌های وب‌سایت moz. com 

برای آشنایی با این ابزار مطلب معرفی ابزار موز را مطالعه بفرمایید.

۴. وب سایت semrush. com

۵. وب سایت ahrefs. com

۶. وب سایت gtmetrix. com 

برای آشنایی با این ابزار مطلب معرفی ابزار GTMETRIX را مطالعه بفرمایید.

۷. وب سایت neilpatel. com

 

ابزار السکا فارسی

از ابزار‌های بررسی السکا خوب ایرانی می‌توان به سایت السکا ایرانی اشاره کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *