Categories
اخبار سئو تکنولوژی

IndexNow – ابتکار جدید مایکروسافت و یاندکس برای هدایت محتوا به موتورهای جستجو

IndexNow چیست ؟

IndexNow یک راه آسان برای صاحبان وب سایت ها است تا فوراً موتورهای جستجو را از آخرین تغییرات محتوای وب سایت خود مطلع کنند.IndexNow در ساده ترین شکل خود یک پینگ ساده است تا موتورهای جستجو بدانند که URL و محتوای آن اضافه، به روز شده یا حذف شده است و به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا به سرعت این تغییر را در نتایج جستجوی خود منعکس کنند.

بدون IndexNow، ممکن است روزها تا هفته ها طول بکشد تا موتورهای جستجو متوجه شوند که محتوا تغییر کرده است، زیرا موتورهای جستجو اغلب هر URL را نمی خزند.

با IndexNow، موتورهای جستجو بلافاصله “URLهایی که تغییر کرده اند” را می شناسند، به آنها کمک می کند تا برای این URL ها خزیدن را در اولویت قرار دهند و در نتیجه خزیدن ارگانیک را برای کشف محتوای جدید محدود کنند.

IndexNow تحت شرایط مجوز Attribution-ShareAlike Creative Commons ارائه می شود و از Microsoft Bing، Yandex پشتیبانی می کند.

هدایت محتوا به موتور های جستجو از زبان مایکروسافت و یاندکس 

مایکروسافت و یاندکس امروز یک ابتکار جدید به نام IndexNow را اعلام کردند، پروتکلی که هر موتور جستجو می تواند در آن شرکت کند تا صاحبان سایت بتوانند صفحات و محتوای خود را فوراً توسط موتور جستجو نمایش دهند.

در حال حاضر، مایکروسافت بینگ و یاندکس دو موتور جستجو هستند که به طور کامل در این ابتکار مشارکت دارند، اما سایرین به جز گوگل از این پروتکل باز استقبال می کنند.

مایکروسافت در وبلاگ خود نوشت: IndexNow به وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد هر زمان که محتوای وب‌سایت آنها ایجاد، به‌روزرسانی یا حذف شد، به راحتی موتورهای جستجو را مطلع کنند.

این شرکت گفت، هدف این است که با کاهش وابستگی به عنکبوت‌های موتورهای جستجو که مجبورند وارد وب شوند و هر URL را که پیدا می‌کنند، «اینترنت کارآمدتر» ایجاد کند.

در عوض، هدف این است که صاحبان سایت این جزئیات و تغییرات URL را مستقیماً به موتورهای جستجو منتقل کنند.

مایکروسافت نوشت: «با گفتن به موتورهای جستجو که آیا یک URL تغییر کرده است، صاحبان وب‌سایت سیگنال واضحی ارائه می‌دهند که به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا خزیدن برای این URL‌ها را در اولویت قرار دهند، در نتیجه نیاز به خزیدن اکتشافی برای آزمایش تغییر محتوا را محدود می‌کنند.

IndexNow چطور کار میکند ؟

این پروتکل بسیار ساده است – تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کلید در سرور خود ایجاد کنید و سپس یک URL به موتور جستجو ارسال کنید تا موتورهای جستجوی شرکت کننده IndexNow را از تغییر مطلع کند. مراحل شامل:

  1. با استفاده از ابزار تولید کلید آنلاین، کلیدی را ایجاد کنید که توسط پروتکل پشتیبانی می شود.
  2. کلید را در فایل متنی با نام کلید در ریشه وب سایت هاست خود قرار دهید .
  3. هنگامی که URL های شما اضافه، به روز یا حذف می شوند، شروع به ارسال URL کنید.

نکته : شما می توانید یک URL یا مجموعه ای از URL ها را در هر تماس API ارسال کنید.

ارسال یک URL آسان است ، به دلیل اینکه ارسال یک درخواست HTTP ساده حاوی URL تغییر یافته و کلید شما می باشد .

نحوه کار IndexNow
نحوه کار IndexNow

می توانید دستورالعمل های جزئیات بیشتر را در سایت Microsoft Bing IndexNow یا وب سایت پروتکل IndexNow مشاهده کنید.

آیا شرکت یاندکس با بینگ باهم کار میکنند

بله آنها با هم کار می کنند، اگر از روش Bing استفاده می کنید، هر دو Bing و Yandex (یا سایر موتورهای جستجوی شرکت کننده) به روز رسانی را دریافت خواهید کرد . شما نیازی به ارسال به URL های Bing و Yandex ندارید، فقط باید یکی را انتخاب کنید و همه موتورهای جستجو که بخشی از این ابتکار هستند، تغییرات را دریافت خواهند کرد.

موتورهای جستجو این سیستم IndexNow را به اشتراک می گذارند، بنابراین اگر به یکی اطلاع دهید، آن موتور جستجو فوراً موتورهای دیگر را در پس زمینه دوباره پینگ می کند و به همه آنها اطلاع می دهد.

در واقع، این الزام IndexNow است ، که هر موتور جستجویی که پروتکل IndexNow را اخذ میکند باید بپذیرد که URL های ارسالی به طور خودکار با سایر موتورهای جستجوی شرکت کننده به اشتراک گذاشته شود.

مایکروسافت به Search Engine Land گفت برای شرکت، موتورهای جستجو باید حداقل در یک بازار حضور قابل توجهی داشته باشند.

مشابه یور ار ال بینگ api ارسال شود.

هدف از آن کاهش نیازهای خزیدن و بهبود کارایی است. اما، از این جهت متفاوت است که این یک پروتکل کاملاً متفاوت است. اگر از API ارسال کننده URL Bing یا API ارسال محتوای Bing استفاده می‌کنید، از نظر فنی Bing آدرس‌های اینترنتی و تغییرات محتوای شما را بلافاصله دریافت می‌کند اما این دو API با پروتکل IndexNow کار نمی‌کنند، بنابراین سایر موتورهای جستجو تغییرات را دریافت نخواهند کرد.

زمانی که ابتکار IndexNow محبوب‌تر شود، آیا این APIها از بین خواهند رفت؟

این نامشخص است . API ارسال URL تا حدودی برای IndexNow اضافی است، اما API ارسال محتوا منحصر به فرد است.

یکپارچگی IndexNow

IndexNow در میان وب سایت های شخص سوم مانند eBay و همچنین LinkedIn، MSN و GitHub متعلق به مایکروسافت – برای یکپارچی ، با IndexNow API پشتیبانی می کند.

مایکروسافت اعلام کرد که همه سیستم‌های مدیریت محتوای وب را تشویق می‌کند که IndexNow را برای کمک به کاربران خود در فهرست‌بندی فوری آخرین محتوای خوب وب‌سایت خود و به حداقل رساندن بار خزیدن در وب‌سایت‌هایشان، اتخاذ کنند.

در واقع، مایکروسافت کد وردپرس را ارائه کرد که می تواند از آن برای ادغام IndexNow در CMS خود استفاده کنید.

Wix، Duda و دیگران نیز قصد دارند به زودی با IndexNow ادغام شوند.

CDN هایی مانند CloudFlare و Akamai نیز با پروتکل IndexNow کار می کنند و ابزارهای SEO مانند Botify، OnCrawl و دیگران نیز همینطور هستند.

گوگل چطور ؟ آیا گوگل با سیستم IndexNow کار میکند ؟

به ما گفته شد که گوگل از ابتکار IndexNow آگاه است و از شرکت خواسته شد تا در آن شرکت کند. در این مرحله Google یک شرکت کننده فعال IndexNow نیست.

گوگل IndexNow
گوگل IndexNow

چرا ما به IndexNow اهمیت میدهیم ؟

نمایه سازی فوری رویای سئو در مورد ارائه به روزترین محتوا به موتورهای جستجو در یک سایت است. گوگل در مورد API نمایه سازی برنامه های کاربردی خود بسیار سخت گیر بوده است که فقط در حال حاضر برای پست های شغلی و محتوای پخش زنده استفاده می شود.

بنابراین در حالی که به نظر می‌رسد گوگل در آینده نزدیک در IndexNow شرکت نخواهد کرد، موتورهای جستجو مانند مایکروسافت بینگ و یاندکس قصد دارند این ابتکار را به شدت تحت فشار قرار دهند.

این پروتکل بسیار ساده است و برای افزودن این پروتکل به سایت شما نیاز به تلاش بسیار کمی از توسعه دهنده دارد، بنابراین اگر به ایندکس سازی سریع اهمیت می دهید، پیاده سازی آن منطقی است.

به نظر می رسد تمامی موتورهای جستجو شرکت خواهند کرد، اما از نظر بزرگ ترین موتور جستجو جهان ( گوگل )، هنوز مشخص نیست.

منبع : مترجم سایت searchengineland.com

جهت مشاهده مقاله متخصص سئو کلیک نمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *