Categories
دیجیتال مارکتینگ

سئو کلاه خاکستری، آموزش سئو خاکستری با معرفی 10 ترفند اثر گذار

سئو کلاه خاکستری چیست؟ شامل استفاده ترکیبی، از سئو کلاه سیاه و کلاه سفید است. در این مقاله به معرفی این روش بهینه سازی می‌پردازیم. و با ۱۰ ترفند اثر‌گذار سئو خاکستری، در سئو سایت آشنا می‌شویم. این روش در بین وب مستر‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار است.

سئو کلاه خاکستری سیاه سفید
سئو کلاه خاکستری سیاه سفید

سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاکستری (Gray Hat seo) تعریف دقیق آن مشکل است. اما به زبان ساده، به ترکیب و استفاده همزمان از سئو سفید و سیاه می‌گویند. در این روش از ترفند‌های سئو کلاه سیاه، به نحوی استفاده می‌شود که الگوریتم‌های موتور جستجوگر متوجه نمی‌شود. این روش از نظر زمان نسبت به سئو کلاه سفید خیلی به صرفه است و ریسک سئو کلاه سیاه را ندارد.

اهمیت سئو کلاه خاکستری

بهینه‌سازی سایت فرآیندی است زمان بر است. به همین علت درک درست از اصول و تکنیک‌های سئو خاکستری، به شما در صرفه‌جویی وقت و هزینه کمک فراوانی می‌کند. اما باید توجه شود الگوریتم‌های موتور‌های جستجوگر مانند گوگل، هرسال در حال بروز‌رسانی هستند. پس یک سئو کار حرفه‌ای همیشه اطلاعات خودش را باید به روز نگه دارد تا متوجه شود ترفند‌های استفاده شده سئو سیاه محسوب نشود. بسیاری از افرادی که بصورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت دارند، از این روش بهینه‌سازی استفاده می‌کنند.

 Gray Hat SEO Techniques

Gray Hat SEO Techniques

تکنیک های seo کلاه خاکستری

 

در این مقاله به معرفی و آموزش ۱۰ ترفند اثر‌گذار سئو کلاه خاکستری در بهبود سئو وب سایت می‌پردازیم.

۱. ثبت چندین مکان در نقشه گوگل

در آموزش سئو کلاه خاکستری، ثبت چندین مکان در نقشه گوگل یکی از مهمترین ترفند‌های سئو کار کلاه خاکستری به حساب می‌آید. در این روش سایت خودتان را در چند استان متفاوت ثبت می‌کنید. در نقشه گوگل مپ، وقتی کسب وکاری را جستجو می‌کنید گوگل به صورت سرچ محلی کار می‌کند و نزدیکترین مکان به شما را معرفی می‌کند. در این روش افراد با انجام این کار تلاش می‌کنند در نتایج جستجوی محلی دیگر شهر‌ها و استان‌ها هم دیده شوند.

اگر با گوگل مپ و انجام خدمات سئو محلی آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنم مقالات نقشه گوگل + ویژگی‌های نقشه گوگل و خدمات سئو محلی را مطالعه بفرمایید.

سئو خاکستری نقشه گوگل مپ
سئو خاکستری نقشه گوگل مپ

۲. خرید دامنه

در سئو کلاه خاکستری خرید دامین (domain grabbing)، یکی از ترفند‌های قدیمی است. دامنه‌های زیادی وجود دارند که تاریخ انقضای آن‌ها تمام شده یا قیمت پایینی دارند. شما می‌توانید این دامین‌ها را خریداری بکنید و از طریق مطالب نوشته شده در آن‌ها، یا حتی خودتان مطالب جدید بنویسید. و کلمات کلیدی سایت خودتان را در این مطالب قرار دهید و به وب سایت خودتان لینک بدهید.

فقط به این نکته توجه کنید که این دامنه‌ها از طرف موتور جستجوگر گوگل جریمه نشده باشند و از ارزش  اعتبار بالاتری نسبت به سایت شما برخوردار باشند. و دیگر این که مطالب آن‌ها حتما مرتبط با سایت شما باشد.

seo کلاه خاکستری domain grabbing
seo کلاه خاکستری domain grabbing

۳. سوشیال سیگنال

یکی از ترفند‌های سئو کلاه خاکستری، استفاده از سوشیال سیگنال (Social signal) یا سیگنال‌های شبکه اجتماعی است. قبلا گوگل برای اینکه اعتبار یک سایت را نزد مخاطبین بسنجد به بک لینک‌های آن توجه می‌کرد. و سایتی که بک لینک بیشتری به آن داده شده بود، از نظر گوگل با ارزش‌تر به حساب می‌آمد و رتبه خوبی می‌گرفت. اما با زیاده روی افراد در این روش و گرفتن بک لینک‌های پولی، الگوریتم‌های گوگل رشد کردند و به راحتی این لینک‌های جعلی را شناسایی می‌کنند. امروزه با رشد روز افزون شبکه‌های اجتماعی، گوگل توجه زیادی به شبکه‌های لینکدین، توییتر و فیس بوک دارد.

در این شبکه‌ها اگر مخاطبین پست‌های شما را لایک کنند و به اشتراک بگذارند، در نظر ربات‌های گوگل سایت شما خیلی محبوب است پس رتبه خوبی به وب سایت شما می‌دهد. در سئو کلاه خاکستری این روش، چون دیده شدن و لایک پست‌ها توسط افراد زیاد زمان بر است به سراغ فروشند‌های سیگنال شبکه اجتماعی می‌روید و از آن‌ها لایک کامنت و اشتراک‌گذاری پست می‌خرید. یا از دوستان بخواهید لینک پست‌های سایتتان را در شبکه‌های اجتماعی خودشان به اشتراک بگذارند.

سئو خاکستری سوشیال سیگنال
سئو خاکستری سوشیال سیگنال

۴. آپدیت سایت و محتوا در سئو کلاه خاکستری

در سئو کلاه خاکستری، یکی از ترفند‌های مورد علاقه موتور جستجوگر گوگل به روز‌رسانی سایت و محتوا است. در طراحی مجدد سایت شما نیاز دارید بعضی از کد‌های وب سایت یا فونت یا متن را تغییر دهید. با انجام چنین کاری، گوگل تصور می‌کند سایت شما آپدیت شده است و به آن رتبه خوبی می‌دهد. محتوای آپدیت شده با تکنیک سئو خاکستری بدین صورت است که یک مقاله با کیفیت و کوتاه می‌نویسد، وقتی این مقاله بین ۱۰رتبه اول ایندکس شد مطالبی به آن اضافه می‌کنیم. با این روش همیشه مقاله مورد توجه جستجوگر گوگل قرار می‌گیرد و رتبه خوبی کسب می‌کند. در این ترفند به نیاز‌های مخاطبین و به خواسته موتور جستجوگر دقت شده است.

 

۵. کامنت مارکتینگ (Comment Marketing)

یکی از تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری، ایجاد کامنت است. در این روش در واقع محتوای شما همیشه زنده می‌ماند به همین علت است که جستجوگر گوگل علاقه زیادی به این نظرات نشان می‌دهد. این نظرات نشان می‌دهند که محتوای شما مورد توجه مخاطبین قرار گرفته است. شما می‌توانید از دوستان و آشنایان خود بخواهید در صفحات سایت کامنت بفرستند. البته دقت شود این کامنتها موقتی نباشند و در ضمن از جملات نسبتا بلند استفاده شود. بهتر است این جملات شامل کلمه کلیدی نباشد و از LSI یا کلمات لانگ تیل(دم دراز) استفاده شود.

seo gray Comment Marketing
seo gray Comment Marketing

۶. خرید رپورتاژ باکیفیت

خرید رپورتاژ‌ها، یکی از روش‌های لینک‌سازی خارجی و از تکنیک‌های کلاه خاکستری به حساب می‌آید. رپورتاژ، متنی هزار تا دو هزار کلمه‌ای است که در آن یک یا چند لینک به سایت خودتان وجود دارد. شما از سایت خبری پر اعتبار می‌خواهید محتوای شما را در بین مقاله‌های خودش با پرداخت هزینه‌ای منتشرکنید. در این روش، جستجوگر گوگل متوجه قضیه نمی‌شود و سئو خارجی شما قدرتمند می‌شود.

۷. لینک‌ سازی خارجی در سئو کلاه خاکستری

یکی از ترفند‌های پر ریسک سئو کلاه خاکستری، گرفتن بک لینک است. جستجوگر گوگل اعتقاد دارد، اگر سایت شما با اعتبار و دارای محتوی ارزشمندی باشد بدون شک در بین مخاطبین دیده می‌شود و لینک خارجی ارگانیک کسب می‌کند. اما این روش زمانبر است، به همین علت سئوکاران خاکستری با خرید بک لینک یا کامنت در سایت‌های دیگر و انجمنها تلاش می‌کنند بک لینک جمع کنند. اما این لینک‌سازی مصنوعی فاصله خیلی ناچیزی با لینک‌سازی کلاه سیاه دارد، و بدون شک اگر ناشیانه استفاده شود مستحقق جریمه می‌شوید.

سئو کلاه خاکستری لینک سازی خارجی
سئو کلاه خاکستری لینک سازی خارجی

۸. ثبت سایت در وب دایرکتوری (web directories)

یکی دیگر از ترفند‌های سئو کلاه خاکستری، فعالیت در سایت‌های Web ۲. ۰ یا وب دایرکتوری (web directories) است. این تعریف برای سایت‌های بزرگی هستند، که کاربران محتوا‌های آن‌ها را تولید و ویرایش می‌کنند در این سایت‌ها مخاطبین می‌توانند با یکدیگر داد و ستد داشته باشند. یک نمونه موفق از این سایت‌ها می‌توان به ویکی پدیا اشاره کرد. شما می‌توانید با فعالیت در  ویکی پدیا فارسی در قسمت‌های که مقالات مرتبط با سایت شما وجود دارد، محتوا تولید کنید و لینک سایت خودتان را ثبت کنید و بک لینک با ارزش دریافت کنید. توجه به این نکات ضروری است محتوای شما با کیفیت و مرتبط با محتویات سایت، باشد تا اسپم شناخته نشوید.

Gray hatسئو web directories
Gray hatسئو web directories

 

۹. لینک‌سازی در وبلاگ

در آموزش سئو کلاه خاکستری، لینک‌سازی در وبلاگ یکی از بهترین و اثرگذار‌ترین ترفند‌ها به شمار می‌آید. می‌دانید که جستجوگر گوگل با بک لینک‌های پولی و فیک کاملا مخالف است، و در صورت مشاهده جریمه سختی برای سایت خلاف کار تعیین می‌کند. اما در این روش وبلاگ می‌سازید و به طور منظم محتوا‌های با کیفیت تولید می‌کنید و از طریق این محتوا‌ها شروع به لینک‌سازی طبیعی به سایت خودتان می‌کنید این روش تاثیر چشمگیریی در بهبود سئو سایت شما دارد.

 

۱۰. منشن بدون لینک (Linkless Mention) فیک

یکی از روش‌های خوب سئو کلاه خاکستری، منشن بدون لینک است. منشن بدون لینک یعنی متنی که به سایت شما اشاره می‌کند اما لینکی ندارد. در این روش نام برندتان (فارسی یا انگلیسی)، آدرس سایت بدون لینک آن و یا نام برندتان به علاوه کلمه کلیدی را در شبکه‌های اجتماعی توییتر، لینکدین و سایت‌های پر بازدید یا در بخش نظرات سایت‌های پربازدید قرار می‌دهید. این منشن‌ها را طوری بسازید که کازبران علاقه‌مند و کنجکاو شوند به سایت شما سربزنند.

جستجوگر گوگل معتقده اگر سایت شما معتبر است تنها نباید سایت‌های دیگر به آن لینک بدهند بلکه در کامنتها، مقالات و… نیز باید نام شما آورده شود. حالا با این روش شما به گوگل کلک می‌زنید و سایت خودتان را با ارزش جلوه می‌دهید.

سئو کلاه خاکستری Linkless Mention
سئو کلاه خاکستری Linkless Mention

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *